Otrzęsiny klas pierwszych.

otrzęsiny2016

I już po otrzęsinach! W środę, 29 września 2016 r. jak co roku odbył się "Dzień Kota". O godzinie 16.00 w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas pierwszych, ich rodzice, wychowawcy, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz komisja oceniająca zmagania zespołów, której przewodniczyła pani dyrektor Ewa Grzymkowska. Konkurencje przygotowane na tegoroczny „Dzień Gimnazjalisty” prowadziły Agnieszka Kijowska z klasy III c oraz Emilia Górska z klasy II a.

Pierwszoklasiści, którym pomagali rodzice i wychowawcy, musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi szybkość, spostrzegawczość, zdolności plastyczne, a także umiejętność współpracy w grupie: • zaprezentować totem charakteryzujący klasę • zaśpiewać ułożoną przez siebie piosenkę lub zaprezentować okrzyk • wypić na czas mleko przez słomkę • wykonać "koci makijaż" w ciągu jednej minuty • zjeść „kocie śniadanko” pod postacią plasterka cytryny i zaprezentować przed komisją śliczny uśmiech • narysować najlepszego przyjaciela kota – krowę, dającą smaczne mleczko. Wybrani przedstawiciele klas, którzy przebrali się za koty, wzięli udział w wielkiej paradzie kocich piękności. W tej indywidualnej konkurencji zwyciężyli uczniowie klasy I a i I c. Tytuł "Miss Kociego Usmiechu" zdobyła Nikola Szczepaniak z klasy I c, natomiast "Misterem Kociego Uśmiechu" został Patryk Kamiński z klasy I a. Oboje otrzymali dyplomy i honorowe statuetki. Tegoroczne otrzęsiny wygrali: • I miejsce – klasa I E • II miejsce – klasa I C • III miejsce – klasa I A Wszystkim drużynom klas pierwszych Samorząd Uczniowski ufundował dyplomy, a zwycięzcom również słodkie upominki. Po uroczystym wręczeniu przez panią dyrektor Ewę Grzymkowska zasłużonych nagród tym pełnym wrażeń turnieju uczniowie klas pierwszych (już nie "koty"), wzięli udział w dyskotece integracyjnej prowadzonej przez niezawodną ekipę operatorów sprzętu nagłaśniającego oraz Samorząd Uczniowski.
Irena Burczyk