Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia

bądźcie świadkami miłosierdzia

Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia ''Gdybym miał dary i wszelką możliwą wiarę, taką iżbym góry przenosił”.
Czy to, doprawdy możliwe, że miłość ostatecznie jest ważniejsza niż tak ogromne dary ?
Miłość większa niż możliwość przenoszenia gór mocą wiary ?
Czy dlatego właśnie Jan Paweł II, zwany Wielkim, nie przenosił gór bo miłość była
ważniejsza od wszystkich tych darów ? Jak co roku uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali inscenizację,
która przybliża młodzież do giganta ducha – Jana Pawła II oraz Jego nauk. Tegoroczny temat Dnia Papieskiego ukazuje
Go jako szafarza miłosierdzia, do naśladowania którego wszyscy jesteśmy wezwani.
Poprzez teksty, piosenki,scenki młodzież mogła głębiej zrozumieć jak naśladować papieża w Jego, tak bardzo otwartej, miłości.

Iza Miotke