Sztafeta Pokoleń

sztafeta pokoleń

"Sztafeta Pokoleń" to wbrew pozorom nie kolejna impreza biegowa, a nowy, ciekawy projekt mający na celu wymianę informacji pomiędzy trzema pokoleniami: seniorami, juniorami i osobami w średnim wieku. W czasie realizacji projektu nie zabraknie żywych lekcji historii oraz spotkań z kombatantami i uczestnikami zdarzeń wojennych. Nie zabraknie także interesujących gości: historyków, pisarzy, muzyków czy po prostu pasjonatów opowiadających o swojej pracy, twórczości i książkach. Dnia 08.11.2016r. w Stacji Kultura w Rumi odbyło się pierwsze spotkanie, poświęcone Narodowemu Dniu Niepodległości. Gościem specjalnym był Piotr Szubarczyk - historyk, nauczyciel i publicysta, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski", dyrektor IPN w Gdańsku. Pomysłodawcą, prowadzącymi spotkanie byli p. Maciej Kącicki oraz p. Ewa Kusz, część artystyczną spotkania przygotowała p. Beata Awsiukiewicz z uczniami naszej szkoły.
Gośćmi spotkania byli: młodzież z rumskich i gdyńskich gimnazjów i szkół średnich, harcerze, seniorzy, kombatanci,
przedstawiciele miasta i powiatu, mieszkańcy , miłośnicy, pasjonaci historii.
WIĘCEJ ZDJEĆ TUTAJ
Beata Awsiukiewicz