WALENTYNKI 2017

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje. A. de Saint-Exupery

We wtorek, 14 lutego, Samorząd Uczniowski zorganizował walentynki. Zainteresowani wyznaniem sympatii w tym szczególnym dniu mogli zakupić walentynkowe serduszka i – oczywiście anonimowo – wysłać je, sprawiając miłą niespodziankę obdarowanym. Poczta walentynkowa pozostawała pod opieką niezawodnej ekipy Samorządu Uczniowskiego: Agnieszki Kijowskiej z kl. III c, Emilii Górskiej z kl. II a, Pauliny Chudzik z kl. II a, Nikoli Łeppek z kl. II a oraz Julii Kwiatkowskiej z kl. II a. Oprócz walentynkowych serduszek z najpiękniejszymi cytatami o miłości uczniowie mogli zakupić również cukierki oraz słodkie ciasteczka, własnoręcznie upieczone przez Darię i Nikolę z klasy II a. Dodatkową niespodzianką i niewątpliwą atrakcją był konkurs pod hasłem Znajdź swoją Walentynkę. Uczniowie, którzy do niego przystąpili, wylosowali identyfikatory z imionami słynnych par i musieli odszukać swoją "drugą połówkę" podczas kolejnych przerw międzylekcyjnych. Wszyscy uczestnicy, którym się udało wykonać zadanie, otrzymali w nagrodę słodycze. Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej grupa uczniów z kl. II a zaprezentowała przygotowany pod opieką p. Sylwii Pawłowskiej projekt gimnazjalny Walentynki po angielsku.
Jak zwykle współpracownikom świętego Walentego towarzyszyła muzyka – na przerwach gimnazjaliści
mogli posłuchać ulubionych przebojów puszczanych przez – jak zwykle niezastąpionego – Aleksandra Kawiaka z kl. III d.

Irena Burczyk