PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM NR 1 W RUMI

dowb2017

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM NR 1 W RUMI W dniu 21.03.2017r. w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla najstarszych grup przedszkolnych i uczniów klas 0 oraz uczniów klas 3 i uczniów klas 6-tych ze szkół podstawowych. O godzinie 9.00 i 13.00 witaliśmy najstarsze grupy przedszkolne i klasy 0 ze szkół podstawowych, o 10.15 przybyli do nas uczniowie klas 3-cich, a o 11.30 uczniowie klas 6-tych. Przygotowaliśmy atrakcje dla każdej grupy wiekowej,
każdą z grup wiekowych powitała na sali gimnastycznej Pani dyrektor Ewa Grzymkowska.
Pani dyrektor przekazała informacje o organizacji szkoły w przyszłym roku szkolnym i zasadach rekrutacji.
Po części oficjalnej następowała cześć „rozrywkowa”, staraliśmy się jednak, żeby przyjemne łączyło się z pożytecznym.

Przyszli pierwszoklasiści obejrzeli wesołe przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” przygotowane wspólnie przez nauczycieli i uczniów, mogli wziąć udział w zawodach na kolorowym torze przeszkód stworzonym przez nauczycieli WF, pośpiewać przeboje muzyki rozrywkowej z naszymi uczniami w sali muzycznej, wziąć udział w zabawach i konkursach rysunkowych, czytelniczych, przyrodniczych, także z elementami języka angielskiego i matematyki, od szkolnej drużyny pierwszej pomocy PCK uczyli się jak wezwać pomoc i bawili się na kolejnym przedstawieniu, tym razem kukiełkowym prezentowanym przez szkolne koło Caritas, mogli też przekształcić się w Batmana, Spidermana, tygrysa, czy księżniczkę dzięki farbkom do malowania twarzy i uczennicom gimnazjum. Najmłodsi goście wychodzili od nas z rękoma pełnymi nagród. Trzecioklasiści i szóstoklasiści mogli przekonać się jak wygląda nauka matematyki, przyrody, czy języków obcych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu: tablic multimedialnych, mikroskopów, tellurium oraz programów multimedialnych, przyglądali się doświadczeniom chemicznym i fizycznym w gabinetach przedmiotowych, brali udział w krótkich warsztatach kół zainteresowań: uczyli się tworzyć piękne dekoracje, ćwiczyli umiejętności aktorskie, próbowali udzielać pierwszej pomocy, zapoznawali się poprzez rozmowy i prezentacje z pracą samorządu uczniowskiego, zasadami międzynarodowej wymiany młodzieży ze Szwecją, ćwiczyli umysł podczas mini konkursów z przedmiotów ścisłych, czy liczenia na egzotycznym sorobanie. Mogli zapoznać się z historią szkoły i jej sukcesami podczas zwiedzania wystawy kronik szkolnych, a także poznać pracę szkolnej biblioteki. Oglądali efekty nauki pływania na połączonym ze szkołą basenie MOSiR – pokazy pływania sportowego. Czas umilała wszystkim muzyka w wykonaniu szkolnej orkiestry. Dla każdej z grup przygotowaliśmy zajęcia na poziomie odpowiednim do wieku. Każdą z grup Gości oprowadzali przewodnicy – nasi gimnazjaliści i nauczyciele. Chętnie odpowiadali oni na zadawane pytania, nawet dotyczące mniej formalnych aspektów pracy szkoły. W czasie kiedy podopieczni zwiedzali nasze gimnazjum, ich opiekunowie – nauczyciele szkół podstawowych mogli, jeśli wyrazili chęć, odpocząć przy kawie i ciasteczku. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych uwag od gości, widzieliśmy radość na buziach uczniów szkół podstawowych. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy od przyszłego roku szkolnego do nauki w naszej szkole!
Katarzyna Bielińska