Tydzień Profilaktyki w naszej szkole

tYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2017

Działania zrealizowane w ramach Tygodnia Profilaktycznego w naszej szkole miały za zadanie pokazać młodzieży alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, a także promować zdrowy styl życia i ostrzegać przed realnym zagrożeniem uzależnienia. Stąd pomysł na różnorodne zajęcia dla uczniów. W skład tygodniowych zajęć weszły m. in. prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów naszej szkoły na temat „Zdrowej żywności”, wyjście do kina,... prelekcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez uczniów klasy Ia, w ramach których powstały zdrowe surówki. Pani K. Zielke - Orlicka wraz z klasa IIG przygotowała prezentacje multimedialną na temat: Zdrowego stylu życia. Uczniowie spotkali się z funkcjonariuszem policji p. Dorotą Stawską. Policjantka wraz ze szkolną psycholog p. Katarzyną Bielińską – poruszyli temat szkodliwości substancji psychoaktywnych tj. papierosów, alkoholu, narkotyków.

Natomist p. Alksander Bratnikow przeprowadził pogadankę na temat negatywnego oddziaływania Internetu na młodego człowieka. Klasa IIF pod kierunkiem p. Anny Soczyńskiej przygotowała prezentację jak powstał internet.

Uczniowie przygotowali i przedstawili pod czujnym okiem nauczyciela p. Rafała Piotrowicza
projekt gimnazjalny dla uczniów klas III na temat I pomocy.

Klasy II w ramach zajęć techniki pod kierunkiem p. Elżbiety Pijor przygotowały plakaty promujące Zdrową Żywność. Klasy I w ramach plastyki pod czujnym okiem p. Beaty Awsiukiewicz przygotowały plakaty pod hasłem „Uzależnieniom Mówimy NIE” oraz tablice informacyjną - Gdzie uzyskała pomoc zagubiony nastolatek. Klasy I i II udały się do Mulitkina aby obejrzeć projekcje filmu pt.Kot Bob i ja” . Po obejrzeniu filmu uczniowie wysłuchali prelekcji na temat skutków zażywania dopalczy przez młodego człowieka. Spotkanie z młodzieżą prowadził policjant p. Marcin Niedżwiedź.

Cały tydzień zwieńczyliśmy 21.03.2017 r. podczas Dni Otwartych Szkoły. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności i pasje. Hasłem przewodnim tego dnia było „Ucieknij uzależnieniom w pasje”. Koordynatorem przedsięwzięcia byli: pedagog szkolny p. A. Okrój, psycholog p. K. Bielinska, p. B. Awsiukiewicz. Serdecznie Dziękujemy za pomoc w realizacji Tygodnia Profilaktyki wszystkim osobą.

Anna Okrój