IV Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie.

VI MSWNS
9 czerwca 2017 roku grupa 8 uczniów wyjechała na Mistrzostwa do Cegłowa pod Warszawą. Był to drugi udział naszej szkoły w tej konkurencji. Ale pierwszego dnia wycieczki uczniowie najpierw spacerowali po Warszawie, a następnie odwiedzili Centrum Kopernika. Mnogość doświadczeń była bardzo zajmująca. Trzy godziny spędzone w Centrum nie wystarczyły na całkowite zwiedzenie, ale nie mieliśmy zbyt wiele czasu. Następnie udaliśmy się Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy i tam zjedliśmy obiad. Po krótkim spacerze uczniowie pojechali do Cegłowa na nocleg.

W sobotę o godzinie 10 rozpoczęły się mistrzostwa. Uczestników było 38. Niestety nie do pokonania były 2 Japonki mieszkające od 4 lat w Polsce. Poziom ich umiejętności zachwycił wszystkich. Piąte miejsce zajął Darek Brzeski z klasy 3a. Inni nie mieli takiego szczęścia, ale nabrali jeszcze większych chęci do doskonalenia umiejętności liczenia na sorobanie. Po zakupach w Złotych Tarasach wsiedliśmy do pendolino i wróciliśmy do domu. W przyszłym roku postanowiliśmy pracować jeszcze bardziej i namówić więcej uczniów do świetnej zabawy sorobanem.
Uczestnicy : Darek Brzeski , Karol Sprengel, Mateusz Malczewski, Adrian Krauze,
Mateusz Fahl, Nikodem Jędrzejczak, Szymon Marczak, Julia Kulikowska