Szkolne Koło Caritas już w działaniu

Uczniowie z SKC wzięli udział w zbiórce przyborów szkolnych „Szkolne ołówki Caritas” w sklepie Auchan. Część zebranych przyborów przekazaliśmy dla szkoły na Kaszubach dotkniętej klęską po sierpniowej wichurze.

Klienci rumskiego sklepu chętnie przystępują do akcji, przecież spotykają nas tam każdego roku.

Zawsze spotykamy się z życzliwością i uśmiechem, a nasze koszyki zapełniają się z prędkością światła.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy potrafią dzielić się z innymi! Pomaganie daje radość!

Zbiórka żywności

Chcemy dawać serce bez słów, a nie słowa bez serca. Możemy dużo mówić o dobroci i pomaganiu, ale tylko w konkretnym działaniu udawadniamy ich prawdziwość. Przykładem takiego działania była zbiórka żywności w sklepie Biedronka w piątek i sobotę. Zbieraliśmy dla najbardziej potrzebujących dzieci z rumskich ośrodków. Mieszkańcy Rumi chętnie się dzielą. Koszyki zapełniały się szybko. Była to dobra okazja do zwrócenia uwagi na tych najbardziej potrzebujących.

To budujące doświadczenie!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Hospicjum w potrzebie

Szczęścia nie dają pieniądze i dobra tego świata. Do tego szczęścia potrzebna jest miłość, która potrafi chorego przywrócić do zdrowia, a przynajmniej pozwala uwierzyć w sens cierpienia.

Mimo tego, pracownicy Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni pragną zapewnić swoim podopiecznym godne warunki życia i fachową opiekę medyczną. Do tego potrzebne są pieniądze.

Staramy włączać się w akcje, dzięki którym udaje się pozyskiwać środki potrzebne do funkcjonowania tej placówki. W niedzielę uczniowie SKC wzięli udział w rozprowadzaniu cegiełek – kalendarzy podczas niedzielnych Mszy Świętych w parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża.

Dziękujemy tym wszystkim, którym na sercu leży los chorych w hospicjum!