Gala Wolontariatu

GW

Szkolne Koło Caritas na Gali Wolontariatu w Gdańsku 5 grudnia uznany został Międzynarodowym Dniem Wolontariatu. Intencją było wyróżnienie wszystkich osób zaangażowanych w bezinteresowną pomoc dla innych . Ten dzień w zamyśle stać się ma Świętem Tych, dla których „CZAS TO MIŁOŚĆ”. Również w Caritas Archidiecezji Gdańskiej to święto ma swoje ważne znaczenia, a dzień jest celebrowany wyjątkowo uroczyście. Wolontariusze ze szkolnego Koła Caritas również wzięli udział w spotkaniu wszystkich wolontariuszy z diecezji. W programie przewidziano wręczenie nagród, powołanie nowych kół, spotkanie z wolontariuszem Dominikiem Włochem, zapoznanie z zagranicznymi wolontariuszami, przedstawienie teatralne oraz....poczęstunek. Humory nam dopisywały. Ot spotkanie otwartych serc. Spędziliśmy miło czas.
Iza Miotke