Styczeń 2013

• Spotkaliśmy się z okazji Świąt Bożego Narodzenia, aby spędzić wspólnie czas, zintegrować się poprzez śpiew kolęd, zabawę i rozmowy przy słodkim poczęstunku. Podsumowaliśmy dotychczasową naszą pracę oraz zrobiliśmy plany na przyszły semestr.
  • 1% dla Caritasu oraz Hospicjum Św. Wawrzyńca. Rozdawaliśmy ulotki wśród sąsiadów i rodziny. Zapraszaliśmy do współpracy na rzecz Hospicjum.
  • Szkolenie 1 stopnia „Wyobraźnia miłosierdzia”. Początkujący wolontariusze zaczęli swoja przygodę z naszym Szkolnym Kółkiem Caritas.
  • Przygotowania do wizyty w Domu Seniora.
  • Wizyta w Domu Seniora na ulicy Rajskiej. Taką okazją jest dzień babci i dziadka, podczas którego całe rodziny spotykają się, aby razem uhonorować seniorów rodu. Niestety czasami zdarza się, że osoby starsze, które można, z uwagi na wiek, zakwalifikować do kategorii babci lub dziadka, nie posiadają własnych wnuków lub przebywając w zakładach opiekuńczych nie są przez nich odwiedzane. Wówczas widoczna jest potrzeba zorganizowania dla takich osób namiastki spotkania w duchu wspólnoty rodzinnej. Ten obowiązek niekiedy przejmują różnego rodzaju instytucje, w tym Zespoły Caritas. W rolę najbliższych wcielają się wolontariusze, wielu pokoleń, co także stanowi pewnego rodzaju wartość dodaną dla kształtowania charakterów młodych osób. W ten sposób następuje integracja środowisk i międzypokoleniowa aktywność osób, przez zabawę, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie wierszy. Poza tym młodzież w ten sposób poznaje ludzkie cierpienie i dowiaduje się czym jest samotność oraz jak można pomagać takim ludziom wskutek tego rodzaju akcji. Jesteśmy wdzięczni za tak miłe przyjęcie i podziękowanie. Emocje towarzyszące nam podczas tego krótkiego spotkania pozostaną w naszej pamięci na bardzo długi czas. Wyjście to było częścią projektu pt. „Razem możemy więcej”, w którym braliśmy udział wraz z Parafialnym Zespołem Caritas.
  • Nawet najskromniejszy podarunek może dać komuś wiele radości.