„Widzę więcej-patrzę sercem…” – szkolenie trzeciego stopnia dla wolontariuszy SKC.

szkolenie varitas2017

22-23.05.2017 razem z naszym opiekunem Panią Izabelą Miotke wybraliśmy się na dwudniowe szkolenie.
Gdy przybyliśmy na miejsce spotkaliśmy się wszyscy na dużej sali aby lepiej się poznać.
Po zabawach integracyjnych zaczęliśmy pierwsze zajęcia na których zastanawialiśmy się nad problemami ludzi.
Przez całe warsztaty skupialiśmy się na problemach rodzin z alkoholizmem i przemocy domowej.

Drugiego dnia mogliśmy doświadczyć jak czują się osoby sparaliżowane które muszą jeździć na wózku oraz osoby niewidome.
Poznaliśmy wiele ciekawych osób o dużym sercu.
We wtorek szczęśliwi wróciliśmy do domu. Mamy zamiar każdego dnia myśleć nad tym czego się nauczyliśmy i wdrażać to w życie.

Paulina Chyzińska i Roksana Marcinkowska