Październik

3 października niektórzy z nas uczestniczyli w szkoleniu I stopnia pt. „Wyobraźnia miłosierdzia”. Staraliśmy się poznać na czym polega praca wolontariusza i jakimi cechami powinien on się charakteryzować. Uczyliśmy się również jak zaplanować akcję.

Tradycyjnie jak w każdym październiku przygotowaliśmy przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego. Tegorocznym hasłem tego dnia było: „Jan Paweł II – papież rodziny”. Przybliżyliśmy naszym koleżankom i kolegom zaangażowanie Jana Pawła II w troskę o kondycję rodzin na całym świecie. Myślimy, że dostarczyliśmy wielu miłych wrażeń odbiorcom naszego przedstawienia.

18 i 19 października wyjechaliśmy do Warzenka, aby wziąć udział w warsztatach szkoleniowych II stopnia pt. „Wolni od..., Wolni z..., Wolni do...”. Jak tytuł wskazuje tematem przewodnim była wolność. Staraliśmy się zrozumieć jaka jest różnica między wolnością a samowolą. Wróciliśmy pełni wrażeń i chęci powrotu do Warzenka na III stopień.

28 października w niedzielę w parafii Św. Edmunda Bojanowskiego rozprowadzaliśmy kalendarze, z których dochód przeznaczony był na budowę hospicjum dziecięcego w Gdyni. Rozprowadziliśmy ponad sto kalendarzy.