Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego

pROJEKTSTATEK2017

Model statki „Wodnik” z Bitwy Pod Oliwą – projekt edukacyjny w kl. III g

Dnia 21 marca 2017 r. grupa dziewięciorga uczniów z kl. III g Gimnazjum nr 1 im. S.Ormińskiego w Rumi, zaprezentowała efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym. Problem, jaki uczniowie próbowali rozwiązać w projekcie, brzmiał: Stworzenie projektu statku „Wodnik” z Bitwy Pod Oliwą z pustych pudełek po zapałkach i sklejek fornirowych. Wykonanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię statku. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat polskiej floty. Uczniowie systematycznie przygotowywali się do prezentacji, wykazali się kreatywnością i odpowiedzialnością podczas realizacji poszczególnych etapów pracy nad projektem, systematycznie dokumentowali postępy prac nad projektem, gromadząc różne materiały. Podczas prezentacji projektu w sali 217 zaproszeni goście: pani dyrektor Ewa Grzymkowska, pani Anita Kendziora, pan Rafał Piotrowicz, pani Halina Borowiak oraz pani Elżbieta Pijor wraz z uczniami klas VI szkoły podstawowej nr 1 w Rumi, mieli okazję ocenić efekty pracy zespołu. Na zakończenie uczestnicy projektu jeszcze raz przypomnieli najważniejsze i aktualne do dzisiaj wydarzenia historyczne. Po przedstawieniu uczniowie zapraszali do obejrzenia projektu statku.
Nad realizacją projektu czuwała Liliana Król, nauczyciel informatyki.

Liliana Król