Projekt edukacyjny z języka angielskiego

20 marca 2015 r. uczniowie klasy 3G: Dagmara Hirsz, Mateusz Kwiatkowski, Andrzej Smoliński i Sylwester Snarski przedstawili projekt edukacyjny pt: „ Rodzina irlandzka” w języku angielskim. Uczennice klasy 3A Paulina Hebel i Agata Chomicz powitały p. dyrektor Jolantę Braun, gości p.Marię Sułkowską, p.Piotra Lewickiego, nauczycieli oraz uczniów naszego gimnazjum. W ramach tego projektu uczniowie zaprezentowali scenkę ukazującą czteroosobową rodzinę przypominającą obchody święta Patryka w Irlandii. W rozmowie rodziny dowiadujemy się kim był św. Patryk. „ Rodzice teatralni” przypominają swoim synom jakie są symbole tego święta. Jeden z uczniów zapoznaje kolegów i koleżanki z nazwami zielonych warzyw, rodzina wspólnie poszukuje trójlistnej koniczyny. Publiczne wystąpienie uczniów zakończyło się poczęstunkiem p.dyrektor, nauczycieli i zebranych kolegów koleżanek upieczonymi przez siebie ciasteczkami ozdobionymi zielonym lukrem.

Opiekunem projektu była p. Mirosława Walaszek.