Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Wszystkie wydarzenia

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków.

Na uroczystym apelu uczniowie klas siódmych zostali powitani w sześciu różnych językach europejskich: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, francuskim, niderlandzkim.

Następnie prowadzący apel: Magdalena Teperek i Tomasz Ruczyński z klasy IIIA zapoznali zebranych z istotą tego święta.

Kamila Celmierowska z klasy IIIB przedstawiła Hiszpanię po hiszpańsku i uczyła zebranych podstawowych słów w tym języku.

Cyprian Olszewski i Michał Kuryło z klasy IIA zaprezentowali Holandię i uczyli podstawowych słów w języku niderlandzkim.

Wiktoria Nastały z klasy IIIA i Kuba Cybulski z klasy IIA przedstawili dialog po rosyjsku a widzowie musieli odgadnąć w jakim języku rozmawiają.

Kolejne pary uczniów prezentowały dialogi w języku angielskim a zgromadzeni musieli odgadnąć o jakim kraju rozmawiają.

I tak Paula Duduś i Maja Głąb z klasy IIA, rozmawiały o Wielkiej Brytanii, Nikola Patelczyk i Albert Dąbrowski z klasy IIIB o Irlandii, Julia Kurłowicz i Bartosz Palicki z klasy IIIB o Włoszech, Emilian Turek i Oskar Godlewski z klasy IIIG o Danii, Alex Pałkowski i Tadeusz Kreft z klasy IIIB Holandii, prowadzący apel o Rosji, Daria Dampc i Martyna Ostrowska z klasy IIIA o Francji, Dominik Socha i Kacper Łapiński z klasy IIID o Chorwacji, Zuzanna Gromuł i Mikołaj Potrykus z klasy IIIB o Norwegii.

Uczniowie klasy IIIF: Agata Czapiewska, Paweł Góral, Martyna Hinca, Natalia Hirsz, Kacper Kwiatkowski, Zuzanna Sadowska przedstawili współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku.

Plakaty stanowiące dekoracje wykonali uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIG, IIA, IIG.

Młodzież przygotowały: Beata Daniel i Małgorzata Marchewicz.