Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Wszystkie wydarzenia

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

FB IMG 1507526566396
 
26 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków.
Na uroczystym apelu uczniowie klas siódmych zostali powitani w sześciu różnych językach europejskich:  angielskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, francuskim, niderlandzkim.
Następnie prowadzący apel: Magdalena Teperek i Tomasz Ruczyński z klasy IIIA zapoznali zebranych z istotą tego święta.
Kamila Celmierowska z klasy IIIB przedstawiła  Hiszpanię po hiszpańsku i uczyła zebranych podstawowych słów w tym języku.
Cyprian Olszewski i Michał Kuryło z klasy IIA zaprezentowali Holandię i  uczyli podstawowych słów w języku niderlandzkim.
Wiktoria Nastały z klasy IIIA i Kuba Cybulski z klasy IIA przedstawili dialog po rosyjsku a widzowie musieli odgadnąć w jakim języku rozmawiają.
Kolejne pary uczniów prezentowały dialogi w języku angielskim a zgromadzeni musieli odgadnąć o jakim kraju rozmawiają.
I tak Paula Duduś i Maja Głąb z klasy IIA, rozmawiały o Wielkiej Brytanii, Nikola Patelczyk i Albert Dąbrowski z klasy IIIB o Irlandii, Julia Kurłowicz  i Bartosz Palicki z klasy IIIB o Włoszech, Emilian Turek i Oskar Godlewski z klasy IIIG o Danii, Alex Pałkowski i Tadeusz Kreft z klasy IIIB Holandii, prowadzący  apel o Rosji, Daria Dampc i Martyna Ostrowska z klasy IIIA o Francji, Dominik Socha i Kacper Łapiński z klasy IIID o Chorwacji, Zuzanna Gromuł i Mikołaj  Potrykus z klasy IIIB o Norwegii. 
Uczniowie klasy IIIF: Agata Czapiewska, Paweł Góral, Martyna Hinca, Natalia Hirsz, Kacper Kwiatkowski, Zuzanna Sadowska przedstawili współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku.
Plakaty stanowiące dekoracje wykonali uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIG, IIA, IIG.
Młodzież przygotowały: Beata Daniel i Małgorzata Marchewicz.