Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Filtr
 • II Turniej Profilaktyczno – Literacki w Gdańsku.

  II Turniej Profilaktyczno – Literacki w Gdańsku.

  W dniu 19 III 2016 roku uczniowie z klasy III a ( Julia Karczewska, Emilia Sokołowska, Dominika Rogalewska i Przemek Filip) wraz z nauczycielem języka polskiego p. Anną Klepczyńską zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami podczas II turnieju Profilaktyczno – Literackiego w Gdańsku.
  W oparciu o wcześniej poznane utwory literackie i filmowe młodzież rozwiązywała różnorodne zadania w dwuosobowych zespołach. Konkurs dotyczył trudnego tematu „zmierzenia się ze śmiercią”.
  Młodzi, wrażliwi ludzie doświadczyli, że śmierć jest czymś prawdziwym i nieubłagalnym. Jednak bohaterowie książek i filmów znajdują swój sposób, aby się jej nie bać i cieszyć się czasem, który im pozostał.
  Pomocne w rozważaniach tego tematu były scenki dramowe i zadania plastyczne.
  Jury przystąpiło do sprawdzania prac wykonanych przez 28 zespołów. Na ostateczne wyniki przyjdzie nam poczekać ponad 2 tygodnie.

  Anna Klepczyńska

  WOD KON

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

 • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Super Bowl

  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
  Super Bowl

  W VI edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Super Bowl uczniowie: 
  • Patrycja Guziak – uczennica klasy 1C zajęła III miejsce wśród uczniów klas pierwszych 
  • Przemysław Milewski – uczeń klasy 3C zajął V miejsce wśród uczniów klas trzecich.
  Serdecznie gratulujemy!
  Mirosława Walaszek

 • Wolontariat podczas PZU Gdynia Półmaraton 2016

  WOLONTARIAT

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

 • Dzień Talentów

  Dzień Talentów

  21 marca 2016 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Talentów . Podczas dwóch godzin lekcyjnych nasi koledzy i koleżanki zaprezentowali rozmaite pasje. Chór i soliści śpiewali, magik pokazywał sztuczki, akordeonista zachwycił nas brzmieniem swojego instrumentu. Swoje zainteresowania pokazali filmowcy, artyści zaprezentowali spektakl, a recytatorzy przedstawili swoje zdolności improwizacyjne. Swoją pasją podzielili się z nami biolodzy i koleżanka pisarka. Szkolne koło PCK przeszkoliło nas w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a chłopcy z klasy IIIA przygotowali prezentację dotyczącą Żołnierzy Wyklętych oraz scenkę dotyczącą wojny, po której opowiedzieli o swoich zainteresowaniach militarnych. Orkiestra zagrała nam skocznie, a jedna z koleżanek przedstawiła swój monodram. Swoje umiejętności pokazały także nasze tancerki. Okazało się, że mamy wiele talentów w naszej szkole, mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej.

  ZDJĘCIA TUTAJ

  Agnieszka Kerlin

  dzien talentów

 • Sukcesy uczniów w konkursie plastycznym

  Konkurs "Wielkanocne Pisanki 2016" -praca

  Marty Sokołowskiej została wyróżniona.

  DYP NOWY

 • Sukcesy uczniów

  Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem

  "W trosce o nasze bezpieczeństwo".
  Bartosz Świątek - I miejsce
  Klaudia Wrzałek - wyróżnieniedyp kl

  dyp bart

 • Konkurs Plastyczny "Wielkanocne Pisanki 2016"

  Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w

  XVI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wielkanocne Pisanki 2016"

   

  ZDJĘCIA TUTAJ

   

  KON PLAS

 • Na zajęciach koła dekoratorskiego.

  koło deko 2koło deko

  ZDJĘCIA TUTAJ

 • Sukcesy uczniów w Konkursie Geograficznym "Sfery Ziemi"

  Uczniowie naszego gimnazjum - Maciej Pachulicz oraz Dawid Kasprzyk- zajęli III miejsce w

  V Powiatowym Konkursie Geograficznym "Sfery Ziemi" Bajkowe Klimaty Ziemi

  kon geg 2

  kon geg

 • I Mistrzotwa w Liczeniu na Sorobanie

  I Mistrzostwa w Liczeniu na Sorobanie

  16 marca 2016r. rozegraliśmy w naszej szkole I Mistrzostwa w Liczeniu na Sorobanie. Udział wzięło 7 uczniów , którzy ćwiczyli swoje umiejętności na Okręcie Matematyka przez rok, ale też niektórzy przez kilka miesięcy. Pierwszym mistrzem został i otrzymał złoty medal Michał Skowroński z klasy II G, drugie miejsce i srebrny medal – Kamil Ruszewski z IIG, a trzecie wywalczył Karol Sprengel z I D. Gratulujemy ! ZDJĘCIA TUTAJ

  Alina Bochra

  zdjęcia

   

 • Życzenia Świąteczne

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam Uczniom i ich Rodzicom oraz Pracownikom i Sympatykom szkoły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości oraz samych słonecznych dni. 

  Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi
  Jolanta Braun.

  życzenia2

  życzenia

 • Klasa I D w Centrum Hewelianum w Gdańsku

  ID 15 marca 2016 roku klasa I D z panią Aliną Bochrą i Małgorzatą Maguzą udała się na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Najpierw zwiedzali matematyczną wystawę „Łamigłówka” , a następnie brali udział w lekcji „Kto da więcej”. Było dużo emocji przy rozwiązywaniu zadań, wiele osób czuło niedosyt. Niektórzy zostali zainspirowani do dalszej pracy nad projektami. Potem oczywiście Mc Donalds, a potem spacer po Gdańsku. Wypatrywali symetrii w architekturze . Humory dopisywały bardziej niż pogoda, bo było zimno. ZDJĘCIA TUTAJ

 • Nocka w szkole klasy I E

  IE

  Nocka w szkole klasy I E

  Nocka w szkole to już tradycja w naszym gimnazjum. Pozostawia zawsze fajne wrażenia. Klasa I E artystyczna bawiła się nieźle całą noc z opiekunkami panią Jolą Lewandowską i Agnieszką Kerlin. ZDJĘCIA TUTAJ

 • Dzień liczby PI

  dzien liczby pi

   

  Święto liczby PI

  Święto liczby PI jest coraz bardziej popularne, także w naszej szkole. Po raz kolejny uczciliśmy ten dzień 14 marca. Uczniowie przygotowali plakaty, które przypomniały wszystkim uczniom, skąd się wzięła i do czego służy ta niezwykła liczba. Na holu pierwszego piętra, wśród plakatów graliśmy w różne gry, układaliśmy układanki. Przy niektórych trzeba było nieźle się „nagłówkować”. Ale chyba było sympatycznie i wesoło, prawda ? ZDJĘCIA TUTAJ

                                                                                                                              Alina Bochra

 • II miejsce w Miejskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  puchardyp1

 • Klasa II A na zajęciach warsztatowych w Muzeum Narodowym w Gdańsku

  12801330 995927720477223 4168099977890652591 n

  Dnia 01.03.2016 roku klasa II A pod opieką p.Barbary Bryłki oraz p.Małgorzaty Mamrot udała się na zajęcia warsztatowe w Muzeum Narodowym do Gdańska.

  Udaliśmy się tam, aby zapoznać się z historią i symboliką najcenniejszego eksponatu NM ,,Sąd Ostateczny'' Hansa Memlinga. Dowiedzieliśmy się , że obraz był zrabowany przez Rosjan potem Niemców, ale na szczęście oddano go.   Okazało się, że obraz Memlinga jest wielowątkowy. Nie spodziewaliśmy się, że zawiera mnóstwo ważnych symboli. Dzięki pani prowadzącej zajęcia oraz ulotek informacyjnych zauważyliśmy najmniejsze szczegóły rozmieszczone w tryptyku. Po warsztatach mieliśmy czas na obejrzenie pozostałych dzieł w muzeum.

   

   

 • II A na zajęciach warsztatowych we Władysławowie.

   

  20160229 091526 resized

  klasa II A udała się na zajęcia warsztatowe w Błękitnej Szkole we Władysławowie.

  Rano o godzinie 7.00 wszyscy spotkaliśmy się na dworcu w Rumi. Byliśmy radośni, w końcu nie widzieliśmy się 2 tygodnie. O godzinie 7.16 ruszyliśmy w stronę Władysławowa. Kiedy dotarliśmy już na miejsce, każdy z nas przypomniał sobie świetnie spędzony w tej placówce czas w grudniu. Około godziny 8 byliśmy już w "Błękitnej Szkole". Pani Lucyna, która zaprosiła nas na zajęcia, przywitała nas z ogromnym uśmiechem. Na początku dowiedzieliśmy się o właściwym dokarmianiu ptaków, następnie poznaliśmy wiele gatunków ptaków, które zimują w naszym regionie. Kiedy już prezentacja dobiegła końca otrzymaliśmy karty pracy, które okazały się dość proste. Potem Pan Samuel przyszedł do nas z ptakiem w ręku i pokazywał nam rozpiętość jego skrzydeł. Podczas gdy jedna grupa uzupełniała odpowiedzi , druga na zapleczu obrączkowała ptaki. Kiedy już wykonaliśmy wszystkie zadania, spokojnie mogliśmy wyjść na zewnątrz i uwolnić ptaki. Na koniec zrobiliśmy pokarm dla ptaków. Każdy z nas przyniósł smalec, pojemnik po jogurcie i ziarna. Wykorzystując te rzeczy i doświadczenie pracowników Błękitnej Szkołyprzygotowaliśmy bryłki smalcu z ziarnem do rozwieszania na drzewach. Z pracownikami pożegnaliśmy się i ok. godziny 11.00. Następnie poszliśmy na pizzę. Po posiłku poszliśmy na spacer brzegiem morza. Około 13.30 byliśmy już w Rumi.

  Sprawozdanie przygotowała

  Wiktoria Kupz II A

   

 • Podchody, wyścigi i tańce, czyli nocka w szkole klasy I A

  Podchody, wyścigi i tańce, czyli nocka w szkole klasy I A

  W Gimnazjum nr 1 tradycją już staje się organizowanie nocnych integracyjnych spotkań klasowych. Taką formę wspólnego spędzania czasu pod opieką nauczycieli wybrała również klasa I A z piątku na sobotę 29 i 30 stycznia. Młodzież przygotowała wiele różnych atrakcji, więc tej nocy nie było czasu na sen. A o tym, jak się bawili, świadczą komentarze samych uczestników. Oto niektóre z nich: Agnieszka: „Nocka w szkole bardzo...mi się podobała, było bardzo miło oraz świetnie się bawiłam. Dziękuję za zorganizowanie tej nocki.” Julia: „Było super, pani Irenko!” Paulina: „Zgadzam się z Julią!” Klaudia: „Ja też!” Klaudia: „Na nocowaniu było niesamowicie, świetnie się dogadywaliśmy i super się razem bawiliśmy. Myślę, że ta nocka w szkole zbliżyła nas do siebie. Te wspólne tańce, podchody, granie w zbijaka – stanowiliśmy super klasę/zespół. Więc jak dla mnie było super 10/10 :))))))” Nadia: „Było super! Więcej takich nocek!” Zuzia: „Było świetnie! Musimy to powtórzyć!” Michał: „Po prostu było genialnie. Czekam na kolejną.” Marta: „Było fantastycznie. Już czekamy na następną!” A wychowawca dziękuje za wspólną zabawę i również czeka na kolejną!  LINK DO FILMIKU

  Irena Burczyk

 • Klasa II D w Muzeum Narodowym w Gdańsku

  Klasa II D w Muzeum Narodowym w Gdańsku

  Dnia 22 stycznia 2016 roku klasa II D z wychowawcą i nauczycielem j. polskiego – Danutą Sahajdaczną uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przeprowadzić analizę "perły" zbiorów Muzeum Narodowego - "Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga. Zajęcia pozwoliły młodzieży w bezpośredni sposób przybliżyć symbolikę obrazu.

     Anita Kendziora

 • Wyróżnienie Specjalne dla Szkoły

  Wyrożnienie

 • Walentynki 2016

  walentynki 12  lutego, okazji zbliżających się walentynek, w Gimnazjum nr 1 obchodziliśmy dzień zakochanych.   Nasza szkoła rozbłysła czerwienią serc i serduszek za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego, który  pod kierunkiem przewodniczącej – Dominiki Rogalewskiej – zorganizował pocztę świętego Walentego. W centrum dowodzenia, czyli na holu pierwszego piętra, można było zakupić różnorakie serca – czerwone kartki, serduszka z najpiękniejszymi cytatami o miłości, ciasteczka ...upieczone przez aktywistów samorządu, a także gipsowe serduszka-ramki do zdjęć, oczywiście, z amorkami. Serduszka wrzucane na przerwach do specjalnej walentynkowej skrzynki pocztowej szybko trafiały do adresatów dzięki posłańcom świętego Walentego, którzy w czasie lekcji roznosili do klas te dowody   sympatii.