Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Filtr
 • Certyfikat dla Gimnazjum nr 1 w Rumi

  Członkowie Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 1 w Rumi podniesli
  kwalifikacje zawodowe podczas szkoleń na temat:

  - Praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  - Metody aktywizujace jako sposób na wdrożenie kompetencji kluczowych

   Grażyna Ostrowidzka

 • Pomorskie Mecze Matematyczne

  mecz mat2

  Wielki Finał I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych.
  Dnia 28 kwietnia 2016 r. grupa naszych uczniów miała możliwość kibicowania najlepszym drużynom wyłonionym podczas eliminacji I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych. Swoje gościnne progi otworzył przed nami Uniwersytet Gdański, będący jednym z organizatorów tej imprezy. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat: "Drgania i fale wokół nas". Uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych o strategiach podczas gier oraz o różnych układach liczbowych. Zwieńczeniem naszego pobytu na Uniwersytecie Gdańskim była rozgrywka finałowa pomiędzy trzema najlepszymi gimnazjami województwa pomorskiego. Uczniowie walczyli o puchar dziekana wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  Alina Bochra

 • Najlepsi matematycy szkoły.

  mecz mat

  Najlepsi matematycy Gimnazjum nr 1 w Rumi uczestniczyli w I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych
  na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

  Grażyna Ostrowidzka

 • Salezjański Ośrodek Misyjny

  Dziękujemy za WASZĄ pomoc w programie Adopcji na odległość Emotikon smile.

  Dzięki Wam dzieci otrzymują jedzenie, mogą chodzić do szkoły, mają zeszyty, długopisy, ołówki.

  podziękowania

 • Sukcesy uczniów w konkursie informatycznym.

  Gimnazjum nr 1 w Rumi zajęło III miejsce w klasyfikacji drużynowej w

  VI Konkursie Informatycznym "ABAKUS" dla szkół gimnazjalnych.  

  abakus2abakus1

 • Giełda szkół ponadgimnazjalnych

  giełda szkół

  W ramach doradztwa zawodowego dla klas trzecich w dniu 21 kwietnia 2016 roku
  w godzinach 9.00 – 11.00 odbyła się w naszym gimnazjum giełda szkół ponadgimnazjalnych. Swoje stoiska przygotowało 8 szkół, które zgłosiły się do nas z chęcią zaprezentowania swojej oferty. Były to: I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich z Rumi, II Liceum Ogólnokształcące z Rumi, zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego z Rumi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Redy (z klasami mundurowymi), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera z Wejherowa (dawna „samochodówka”), Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych z Gdyni, Technikum Transportowe z Gdyni i Zespół Szkół Handlowych z Sopotu. Uczniowie wszystkich trzecich klas mieli możliwość podczas lekcji zapoznać się z ofertą szkół, porozmawiać z ich przedstawicielami, obejrzeć prezentacje i wziąć ulotki informacyjne. Podczas przerw stoiska były dostępne dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkoły.
  O godzinie 10 – tej giełdę uświetnił występ chóru z I LO w Rumi.


  Organizator giełdy Katarzyna Bielińska

 • Certyfikat "Szkoła Demokracji" dla Gimnazjum nr 1 w Rumi

  liderzy2

  Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego
  otrzymało certyfikat "Szkoła Demokracji" !

  Od maja 2015 r. nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Demokracji. Przez kilka miesięcy systematycznie spotykaliśmy się w grupie i zmienialiśmy naszą szkołę na lepsze. Po zakończeniu cyklu warsztatów zgłosiliśmy się do udziału w konferencji podsumowującej działania projektu w Warszawie i znaleźliśmy się w gronie 25 zespołów wybranych spośród 150 szkół uczestniczących w projekcie Szkoła Demokracji!
  Rankiem 14 kwietnia 2016 grupa z naszej szkoły w składzie: Agnieszka Kijowska, Dominika Rogalewska oraz opiekun – pan Rafał Piotrowicz – wyjechała pociągiem do Warszawy. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się do Centrum Partnerstwa Społecznego, gdzie zjedliśmy obiad, a potem zaczęła się praca! Każda grupa dostała swój obszar i swoje zadanie. Prezentacja na konferencję – brzmiało poważnie, ale co to dla nas? Skończyliśmy około godziny 20. Wieczór mieliśmy wolny, więc postanowiliśmy pozwiedzać Warszawę.
  W piątek już o 8.00 rano wyjechaliśmy z hotelu i udaliśmy się na miejsce konferencji. Mieliśmy około półtorej godziny na próby. Wszyscy wykorzystaliśmy ten czas w 100%. Konferencja rozpoczęła się od krótkiego przemówienia sprawców całego zamieszania – pani Karoliny Kochlewskiej oraz pana Michała Tragarza z CEO. Po przywitaniu nadszedł czas na prezentację obszarów. Jako pierwsza wystąpiła grupa Dominiki z obszarem Wybory reprezentacji. Przedstawiła krótki filmik na temat kampanii wyborczych i przeprowadziła debatę wyborczą.

 • Egzamin gimnazjalny z zakresu przedmiotów humanistycznych

  18 kwietnia uczniowie przystąpili do I części egzaminu gimnazjalnego z zakresu przedmiotów humanistycznych.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  egz gim

 • Liderzy Szkoły Demokracji

  liderzy

  Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego otrzymało certyfikat Szkoła Demokracji!

  Od maja 2015 r. Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego brało udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoła Demokracji. Uczestniczyło w nim 150 szkół z całej Polski.
  W szkole odbyło się 5 spotkań warsztatowych, podczas których grupa uczniów i nauczycieli systematycznie realizowała zadania wyznaczone w projekcie. Prace obejmowały siedem obszarów: wybory reprezentacji, komunikacja i media, działania uczniów, uczenie się i nauczanie, podejmowanie decyzji, zasoby i kwestie formalne, otwarta szkoła. Jasno określono kryteria, które należało spełnić, aby uzyskać certyfikat Szkoły Demokracji.

 • Egzamin gimnazjalny-przedmioty matematyczno-przyrodnicze.

  19. 04.2016 r. uczniowie przystąpili do drugiej części egzaminu gimnazjalnego z zakresu przedmiotów

  matematyczno-przyrodniczych.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

   

 • Egzamin gimazjalny - wiadomości i umiejętności z zakresu j. ang.

  20.04. 2016 roku uczniowie przystąpili do trzeciej części egzaminu gimnazjalnego obejmujacego wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

  gim egz

   

 • Pomorska Akademia Liderów Edukacji

  Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Rumi – Pani Jolanta Braun – w roku szkolnym 2015/2016 bierze udział w Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji w Gdańsku.

  G. Ostrowidzka

 • XIII Turniej Piłki Siatkowej o ,,Puchar Belfra”

  XIII Turniej Piłki Siatkowej o ,,Puchar Belfra” W dniu 02.04.2016r. odbył się turniej p.siatkowej o ,,Puchar Belfra” na hali MOSiR. O godz.9.00 rozpoczęło się przedstawienie drużyn. Drużyny, które brały udział to: 1.Choczewo, 2.Tygrysy zaspa Gdańsk, 3.Pogromcy Mitów Kąpino, 4.Nauczyciele i przyjaciele 1, 5.Nauczyciele i przyjaciele 2, 6.Aimur, 7.OPEC Gdynia, 8.Urząd Miasta i Rada Miasta Rumi, 9.Treflarze .Następnie zaczęły się rozgrywki w systemie każdy z każdym. Wszystkie dr...użyny zostały podzielone na grupy A,B,C. Później grali o miejsca 1-3, 4-6, 7-9. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny 1.,,Pogromcy Mitów Kąpino”, 2.,,Nauczyciele i przyjaciele 1”, 3.,,Aimur”. Organizatorami turnieju byli nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie Gimnazjum nr1, którzy przygotowali również słodki poczęstunek dla gości i uczestników. Dla każdej drużyny została przygotowana nagroda, dyplomy, medale, statuetka. Wszyscy byli zadowoleni i z uśmiechem na twarzy opuścili turniej.

  Maciej Jaworski

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  puchar belfra

 • Warsztaty artystyczne

  warsztaty artystyczne

  7 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty artystyczne . Dziesięć dziewcząt z klas 1E i 2E pod kierunkiem p. prezes Stowarzyszenia "Pasjonat" - Marii Sułkowskiej uczyło się teorii kolorów tworząc koło barw z trzech podstawowych kolorów. Drugim ćwiczeniem było malowanie martwej natury utrzymanej w tonacji zimnej dwoma kolorami- żółtym i niebieskim.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  Następne warsztaty odbędą się 28 kwietnia 2016 r. - czwartek o godzinie 13.00.
  Zapraszamy!

  M.Walaszek

 • I Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Tu Żyjemy"

  Sabina Walkiewicz - I miejsce
  Julia Marchlewska - wyróżnienie
  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  tu żyjemy

 • Sukcesy uczniów w Konkursie Komentatorskim

  Uczniowie klasy II A Dariusz Brzeski oraz Wojciech Szopa otrzymali wyróżnienie w Konkursie Komentatorskim organizowanym w ramach Miesiąca Języka Ojczystego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  dbws

 • Gimnazjum nr 1 w Rumi uczestnikiem Międzynarodowego Projektu.

  Gimnazjum nr 1 w Rumi uczestnikiem Międzynarodowego Projektu.

  Nasze Gimnazjum przystąpiło do projektu prowadzonego przez hiszpański Uniwersytet w Almeira. Z okazji setnej rocznicy przedstawienia przez wielkiego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego dywanu i fraktali , uniwersytet w Hiszpanii postanowił wspólną pracą ponad 30 tysięcy osób z całego świata zbudować wielki dywan. W maju będzie on zaprezentowany w Hiszpanii, a w lipcu w Hamburgu na Światowej Konferencji Matematyków. Jest to niezwykła figura, której pole powierzchni wynosi zero, a obwód jest nieskończony.
  W projekcie wzięli udział uczniowie kl. 1d, 2e, 3e i 2b.

  Alina Bochra

  sierpinski