Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Filtr
 • Wakacyjne życzenia.

  żwob

 • Podziękowanie dla Pani Barbary Żuk.

  pdpbż

 • Podziękowanie dla Gimnazjum nr 1 w Rumi.

  pdg1r

 • Bal Gimnazjalny 2015/2016

  bg
  14 czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Rumi,
  zgodnie uświęconą od lat tradycją, odbył się Bal Gimnazjalny trzecioklasistów.

   

 • Gimnazjaliści Przedszkolakom.

  g p

  Gimnazjaliści – Przedszkolakom
  „W świecie baśni”

  20 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: L. Łatanik – Górskiej, I. Miotke, M. Kuich oraz A. Kerlinrozwijali zainteresowania czytelnicze najmłodszych kolegów z Przedszkola „Słoneczna Jedynka”. Zabawę rozpoczęłą p. dyrektor Jolanta Braun, witając gosci. Następnie dzieci obejrzały dwa krótkie przedstawienia Pt. „Bajka o trzech księżniczkach” oraz „Opowieść o morskiej dziewczynie”. Przedszkolaki miały również okazję rozpoznawania baśniowych postaci zarazem tych najnowszych jak i należących do klasyki literatury, Na zakończenie maluchy otrzymały balonowe zabawki wykonane specjalnie na ich życzenie przez starszych kolegów.
  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  L. Łatanik - Górska

 • Kiermasz podręczników

  Kiermasz podręczników

  Kiermasz podręczników dla klas III odbędzie się 21 czerwca 2016 r. od godz. 11 - 12
  Klasy I i II w roku 2016/17 otrzymają podręczniki bezpłatne.

 • Projekt edukacyjny „Londyn w sali 213”

  Projekt edukacyjny „Londyn w sali 213” Praca nad projektem „Londyn w sali 213” zajęła niemal cały rok szkolny 2015/2016. W projekcie wzięło udział 21 uczniów klasy 3F. Opiekunem projektu została Sylwia Pawłowska wychowawca klasy 3F. Cele projektu: 1. Urządzenie sali w taki sposób, aby znalazły się w niej charakterystyczne elementy związane z Londynem. 2. Urządzenie sali 213 tak, aby odzwierciedlała charakter klasy 3f ma być wesoło i kolorowo. 3. Wykorzystanie w praktyce talentów oraz nabytych umiejętności przez uczniów klasy 3F.

  Realizację projektu wspierała Pani Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Rumi Pani Jolanta Braun. Uczniowie otrzymali wsparcie finansowe na zakup fototapety i podkładek, które są dziś charakterystycznym elementem wystroju sali 213. Do projektu zaproszono osoby ze środowiska lokalnego w ramach Roku Otwartej Szkoły dwoje absolwentów Gimnazjum Nr 1 w Rumi: Ariel Kierchner i Remik Kiersznikiewicz służyli swoją pomocą. Pomogli też rodzice uczniów biorących udział w projekcie. Na bieżąco uczestnicy mogli obserwować swoje postępy dzięki założonej wcześniej tajnej grupie na serwisie społecznościowym Facebook, którą nazwano LONDON IN CLASSROOM 213. Tam umieszczano zdjęcia i informacje na temat kolejnych etapów pracy. Zadbano także o akcję promocyjną. 1. Na stronie szkoły uczniowie informowali o postępach grupy np. przy układaniu PUZZLI. 2. Z okazji DNIA OTWARTEGO Gimnazjum Nr 1 w Rumi 6 maja zaprezentowano 6-klasistom i ich rodzicom, zarówno rano jak i po południu, efekty pracy przy projekcie. 3. Uczestnicy projektu zebrali ponad 100 podpisów na terenie szkoły wśród osób, które odwiedziły salę 213. Projekt składa się z niemal 30 elementów. Na drzwiach sali 213 znajduje się ich opis. Wybrane elementy to:

  } parapety
  } fototapeta
  } ozdobna szafa decoupage
  } poduszki
  } plakat stacje metra
  } napis WELCOME TO LONDON
  } kapelusz, wąsy i filiżanka
  } flagi
  } tablica A MAP OF LONDON
  } tablica PLACES TO VISIT IN LONDON
  } Arsenal, strój, maskotka Arsenalu
  } 1000 PUZZLE: Widok na Tamizę
  } obraz This is how we did it!
  } budka telefoniczna
  } lampa uliczna
  } śmietnik skrzynka na listy
  } angielski lord pijący herbatę
  } zegar + It’s always teatime
  } ECO-CAPS -zbiornik na nakrętki
  } obraz królowa i i herb Londynu
  } angielski humor: satyryczne obrazki pod tablicą
  } angielska pogoda: parasol, deszcz + obrazki When it doesn’t rain in London
  } podkładki na ławkach uczniowskich
  } biurko i krzesło
  } buźki EMOTIKONY
  } malowanie ścian
  } pudła LONDON+ dodatkowe elementy wystroju
  } drzwi Welcome to London
  } PREZENTACJA i akcja promocyjna

  Klasa 3F jest zadowolona z efektów swojej pracy. Uczniowie w czasie realizacji projektu bardzo zintegrowali się ze sobą i dowiedzieli się czegoś nowego o sobie. Nauczyli się także sobie wzajemnie pomagać, bo choć były osoby wskazane do realizacji poszczególnych zadań, to tak naprawdę uczestniczyli po trosze w każdym z nich. Uczestnicy projektu odkryli w sobie nowe talenty. Ze spotkania na spotkanie coraz szybciej radzili sobie z przygotowaniem miejsca pracy a potem posprzątaniem sali i przygotowaniem jej do lekcji dla innych. Udało się zrobić z sali 213 - salę klasy 3F. Uczniowie bardzo chętnie tu przesiadują w czasie przerw, czują, że to jest ich przestrzeń. Uczniowie mają nadzieję, że klasa, która przejmie tę salę w przyszłym roku szkolnym, będzie o nią dbała i kontynuowała ich dzieło. Kolejne puzzle czekają !

  Sylwia Pawłowska

 • Warsztaty malarskie - kontynuacja

  warsztay malarskie kontynuacja

  13 czerwca sześć uczennic – 4 z klasy I E i G oraz 2 z II E brały udział w warsztatach malarskich, w pracowni stowarzyszenia „Pasjonat” w Rumi . Dziewczęta dopracowywały wcześniej zaczęte prace malowane na płótnach. Były to ostatnie warsztaty malarskie w tym roku szkolnym, na kolejne zapraszamy we wrześniu!
  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ
  M.Walaszek

 • Festyn w Szkole Podstawowej nr 6

  fw6 
  Tradycyjnie jak każdego roku uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w rodzinnym festynie w SP 6 ubogacając go swoimi występami, teatrzykiem: „Opowieść o Morskiej Dziewczynie” oraz warsztatami plastycznymi: „mój mały zimorodek”.
  Miło nam widzieć uśmiechnięte buzie dzieci, dodaje nam to skrzydeł, nie żal nam czasu i pracy dla tego widoku.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ
  Iza Miotke

 • Lekcja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

  lwgts

  6 czerwca 2016 r. uczniowie kl. 2c i 2d odwiedzili Gdański Teatrze Szekspirowski. Dowiedzieli się, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, poznali zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich: o tym jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze oraz jak aktorzy radzili sobie z problemami nietypowej sytuacji teatralnej. Zwiedzili też zakamarki teatru i obejrzeli panoramę Gdańska z tarasu na dachu. 
  Potem wszyscy ruszyli na spacer pobrzeżem Motławy i poznali legendy związane z mijanymi miejscami. Wiedzą już, skąd się wziął zegar słoneczny na jednej z baszt Żurawia i co to takiego „baba pruska”.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ
  Danuta Sahajdaczna

 • Wycieczka po Pojezierzu Kaszubskim

  npk

  Dnia 14 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I A i I C biorący udział w Miejskim Konkursie Wiedzy o Kaszubach wraz z nauczycielem historii Panią A. Kendziorą uczestniczyli w wycieczce po Pojezierzu Kaszubskim. Młodzież miała okazje odwiedzić urokliwe miejsca Kaszub, w tym: zabytkowy Kościół pw. Narodzenia N.M.P. w Sianowie - Sanktuarium Królowej Kaszub, ponad stuletnią pracownię garncarską Rodziny Neclów w Chmielnie oraz Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie.
  Uczniowie zgłębili swoją wiedzę o "małej ojczyźnie" - co pomogło im w kształtowaniu postaw patriotyzmu lokalnego.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ
  Anita Kendziora

   

   
 • Podziękowanie dla p. Emilii Konicz i uczniów klasy I F.

  dyplom

 • W Pradze

  praga

  Na wycieczce w Pradze

  W dniach 16-20 maja 2016 r. 42 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Alicji Kozłowskiej, p. Anity Kendziory, p. Elżbiety Pijor oraz p. Rafała Piotrowicza uczestniczyła w wycieczce do Pragi – Wrocławia – Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia zwiedziliśmy słynny hitlerowski kompleks RIESE, Świątynię Pokoju w Świdnicy wpisaną na światową listę UNESCO, przeszliśmy trasą turystyczną „Skały Krasnoludów”, poznawaliśmy uroki i najciekawsze miejsca Karpacza. Następnego dnia wyruszyliśmy zwiedzać stolicę Czech! Spacerując po Pradze zobaczyliśmy dużo ciekawych rzeczy i zabytków m.in. zamek na Hradczanach, katedrę Wacławów, Małą Stranę oraz Most Karola.
  Po długim spacerze udaliśmy się do restauracji by spróbować słynnej czeskiej potrawy- knedlików.

 • Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie

  sorban

  Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie
  9 czerwca 2016 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Rumi wybrali się na Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie. Ale najpierw po podróży pociągiem zwiedzaliśmy Warszawę. Spacerowaliśmy w Łazienkach Królewskich. Tam zwiedziliśmy Pałac na Wyspie , Teatr na Wodzie , karmiliśmy wiewiórki i oglądaliśmy pawie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki, a potem wjechaliśmy windą na trzydzieste piętro Pałacu i podziwialiśmy z góry piękno naszej stolicy. Po kolejnej podróży pociągiem i busem nocowaliśmy w Domu Ludowym w Kiczkach. Wspaniała okolica nadawała się do doskonałego odpoczynku. W piątek wzięliśmy udział w drugim dniu Festiwalu Nauki i Kultury w Cegłowie. Uczestniczyliśmy we wspaniałych , wystrzałowych pokazach z chemii, uczyliśmy się o cieczach nieniutonowskich oraz uczyliśmy się programowania i geometrii sześcianu.

 • Zielona szkoła w Potęgowie

  zielona szkołaUczniowie klasy III c pod opieką p. Lucyny Łatanik-Górskiej i p. Elżbiety Pijor od 1 do 3 czerwca 2016 r.
  Przebywali nad urokliwym jeziorem w Potęgowie.

  W trakcie zajęć łączyli zabawę z nauką:
  strzelając, odkrywając tajemnice kajakarstwa, pływając,
  ucząc się pierwotnej sztuki rozpalania ogniska i bawiąc się.
  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

   

 • Warsztaty plastyczne

  warsztaty PLASTYCZNE

  W poniedziałek 30 maja, 4 uczennice z klas I i 3 z klas II brały udział w warsztatach plastycznych, w pracowni stowarzyszenia „Pasjonat” w Rumi. Dziewczęta wykonały prace na płótnach. Tematem przewodnim był świat zwierzęcy i roślinny.
  Kolejne warsztaty w pracowni odbędą się w czerwcu.
  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ
  M. Walaszek

 • Na wycieczce w Pradze

  W dniach 16-20 maja 2016 r. 42 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Alicji Kozłowskiej, p. Anity Kendziory, p. Elżbiety Pijor oraz p. Rafała Piotrowicza uczestniczyła w wycieczce do Pragi – Wrocławia – Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia zwiedziliśmy słynny hitlerowski kompleks RIESE, Świątynię Pokoju w Świdnicy wpisaną na światową listę UNESCO, przeszliśmy trasą turystyczną „Skały Krasnoludów”, poznawaliśmy uroki i najciekawsz...e miejsca Karpacza. Następnego dnia wyruszyliśmy zwiedzać stolicę Czech! Spacerując po Pradze zobaczyliśmy dużo ciekawych rzeczy i zabytków m.in. zamek na Hradczanach, katedrę Wacławów, Małą Stranę oraz Most Karola. Po długim spacerze udaliśmy się do restauracji by spróbować słynnej czeskiej potrawy- knedlików. Najedzeni ruszyliśmy w stronę Starego Miasta i Złotej Uliczki. Wykorzystując nasz czas wolny, rozglądaliśmy się po kolorowych straganach w poszukiwaniu pamiątek. Trzeciego dnia byliśmy w Skalnym Mieście Adrśpach. Po spacerze wśród pięknych, górskich krajobrazów pojechaliśmy zwiedzać Wrocław. Na miejscu, udaliśmy się do Muzeum Sztuki, w celu obejrzenia Panoramy Racławickiej. Po seansie poszliśmy na pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, znajdującej się obok pięknego Ogrodu Japońskiego. Następnie wyruszyliśmy na miasto! Zachwyceni wieczornymi urokami Wrocławia, wracaliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Rumi. Zmęczeni i zadowoleni rozeszliśmy się do naszych domów. Ta wycieczka na pewno pozostanie w naszej pamięci. Piękne górskie widoki i wspaniałe wspomnienia zostaną z nami na długo!

  Agnieszka Kijowska 2c

 • W Szklarskiej Porębie uczniowie II A i II F

  SZKLARSKA PORĘBA

  W Szklarskiej Porębie uczniowie II A i II F

  W dniach 20 -25 maja grupa uczniów 2A i 2F pod opieką Barbary Bryłki i Andzeliki Netter
  uczestniczyła w aktywnych zajęciach w Domu Wczasów Dziecięcych I Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.
  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

  Barbara Bryłka

 • Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 1 w Rumi

  DZIEŃ DZIECKA1

   

  DZIEŃ DZIECKA2

  WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ